Detoks tramal

Detoks tramalDetoks tramal — leczenie uzależnienia od środków przeciwbólowych

Tramal, nazywany też Tramadolem, to bardzo mocny lek przeciwbólowy, powodujący silne uzależnienie. Stosunkowo łatwa dostępność oraz zagrożenia związane z przedawkowaniem tej substancji sprawiają, że jest ona niezwykle niebezpieczna. Detoks w przypadku Tramalu przebiega podobnie jak przy odtruwaniu od alkoholu czy narkotyków.

Czym jest Tramal?

Tramal to opioidowy lek przeciwbólowy, mający dodatkowo działanie przeciwkaszlowe oraz uspokajające. Jako dobrze tolerowana i stosunkowo niedroga substancja stosowany jest m.in. przy nerwobólach i zawałach serca, podczas leczenia nowotworów, przeciwbólowo po operacjach i urazach. Leki na bazie Tramalu dostępne są na receptę, przy czym odsetek fałszowanych recept jest w tym przypadku naprawdę wysoki. Największe ryzyko uzależnienia dotyczy pacjentów z chorobami przewlekłymi leczonych przy użyciu tej substancji.

Osoby uzależnione często łączą Tramal z innymi substancjami psychoaktywnymi, takimi jak alkohol bądź inne rodzaje leków (głównie nasenne lub uspokajające). Pozwala to na intensyfikację doznań. Zażycie Tramalu powodować może euforię, błogostan i pobudzenie, jednak szybko pojawić się mogą niebezpieczne działania niepożądane np. problemy z krążeniem, zaburzenia psychotyczne czy śpiączka.

Detoks Tramal — oczyszczenie organizmu z toksyn

Chociaż Tramal ma nieco słabsze działanie niż większość narkotyków, można się od niego szybko uzależnić. Ze względu na niższą cenę jest też łatwiej dostępny, a możliwość zażycia większej dawki na raz zwiększa ryzyko przedawkowania, mogącego prowadzić nawet do zagrożenia życia. Dlatego warto możliwie szybko zgłosić się na detoks, przeprowadzony w profesjonalnym ośrodku leczenia uzależnień.

Detoks tramal - leczenie uzależnieńDetoks Tramal przeprowadza się na dwa różne sposoby. Możliwe jest stopniowe zmniejszanie zażywanej dawki leku bądź całkowite go odstawienie. Pierwsza metoda minimalizuje szok, jakiego doświadcza organizm po odstawieniu substancji psychoaktywnej. Przy drugiej natomiast trzeba liczyć się z wystąpieniem silnych objawów zespołu abstynencyjnego. Metoda detoksu dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Pod uwagę brany jest m.in. jego stan zdrowia, ale też historia uzależnienia, zażywane dawki itp.

Jak postępować po detoksie?

Prawidłowo przeprowadzony detoks pozwala oczyścić organizm z toksyn i przywrócić mu równowagę, poprzez podawanie witamin, minerałów i elektrolitów. Pacjent pozostaje pod stałą opieką medyczną, co zapewnia pełne bezpieczeństwo i redukuje nieprzyjemne objawy związane z odstawieniem Tramalu.

Detoks jest jednak tylko pierwszym krokiem na drodze do zdrowia. Kolejnym powinna być terapia uzależnień, dzięki której możliwe będzie odzyskanie równowagi psychicznej.